(Pon - Pia 7:30 - 17:00)

Fólia

Podlahové kúrenie s použitím krycej fólie s rastrom.

Cena obsahuje 1m2 polyetylénovej fólie s rastrom bez tepelnej izolácie, 1m obvodového dilatačného pásu s presahom fólie, predĺžené zahnuté príchytky na rúrku, potrebný počet vykurovacej rúrky prémiovej kvality s voľbou priemeru 17x2 alebo 16x2, alikvótnu čiastku potrebného nerezového rozdeľovača s prietokomermi v podomietkovej alebo nadomietkovej skrinke s konzolami, sadu guľových uzáverov, zverné šróbenia, vodiace oblúky, chráničku, t.j. všetko potrebné bez ďalších dodatočných nákladov. Všetky dodávané komponenty sú vyrobené v Nemecku.

Cena neobsahuje cementový alebo anhydritový poter, prídavnú tepelnú izoláciu a montáž. Montážne práce sú automaticky prirátané k cene pri použití kalkulátora.

Jedná sa o najekonomickejšiu variantu dodávky podlahového vykurovania, pričom rozdiel oproti ostatným alternatívam je ten, že súčasťou dodávky nie je žiadna systémová doska, iba krycia fólia. Namiesto systémovej dosky si musí investor zabezpečiť na vlastné náklady tepelnú izoláciu, napr. polystyrén v takej hrúbke aká je potrebná v rámci skladby podlahy, ktorú má k dispozícii. Stavebný polystyrén vie zabezpečiť aj naša spoločnosť, ale je to už extra rozpočtová položka.

Polystyrén by mal preniesť zaťaženie aspoň 100kPa a je dostupný pod označením EPS100. Odporúčame však čo najhutnejší polystyrén, aby sme sa vyvarovali prípadom, kedy príchytky z mäkšieho polystyrénu vďaka pnutiu rúrky "vyskakujú".

Viac o vhodnom polystyréne si môžete prečítať aj na našom blogu: http://www.ozonius.sk/blog/polystyren-eps-vs-eps-t-vyroba-a-porovnanie-vlastnosti/

Táto verzia plne nahrádza zaužívané postupy montáže na kari rohože, ktorú sú už v dnešnej dobe prekonané. Kari rohož nemá žiadny vplyv na pevnosť poteru, dá sa skôr povedať, že je tam z hladiska bezpečnosti vykurovacej rúrky nežiadúca. Vplyvom meniacej sa teploty rúrka neustále "pracuje" a môže vzniknúť mechanické poškodenie jej povrchu. Pevnosť poteru je daná jeho zložením a pokiaľ je potrebné zlepšiť parametre, zvyknú sa doň pridávať polypropylénové vlákna.

Z hľadiska nejlepšieho pomeru kvalita vs. cena odporúčame podlahové kúrenie so systémovou doskou tacker.

Tento web používá k poskytovaniu služieb a analýze návštěvnosti súbory cookie. Používáním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie