(Pon - Pia 7:30 - 17:00)

Tacker

Podlahové kúrenie so systémovou doskou tacker

Cena obsahuje 1m2 3cm hrubej systémovej dosky tacker s kročajovou izoláciou, 1m obvodového dilatačného pásu s presahom fólie, príchytky na rúrku, potrebný počet vykurovacej rúrky prémiovej kvality s voľbou priemeru 17x2 alebo 16x2, alikvótnu čiastku potrebného nerezového rozdeľovača s prietokomermi v podomietkovej alebo nadomietkovej skrinke s konzolami, sadu guľových uzáverov, zverné šróbenia, vodiace oblúky, chráničku, t.j. všetko potrebné bez ďalších dodatočných nákladov. Všetky dodávané komponenty sú vyrobené v Nemecku.

Cena neobsahuje cementový alebo anhydritový poter, prídavnú tepelnú izoláciu a montáž. Montážne práce sú automaticky prirátané k cene pri použití kalkulátora.

Objavujú sa názory, že systémová doska tacker je síce oproti doske s výstupkami lacnejšou alternatívou, ale vyžaduje viac zručnosti a času na pokládku, preto by mala byť aj cena práce vyššia. Nie je tomu celkom tak.

O systéme Tacker

Tacker doska je spravidla 1m široký a 10m dlhý polystyrénový pás, zo spodnej strany narezaný tak, aby ho bolo možné zrolovať do skladného balíka. Spodnú vrstvu tvorí polystyrén hrubý 20 alebo 30mm a na ňom je nalepená fólia, väčšinou zosilnená o textilné vlákna. Rúrky pre podlahové kúrenie sa na túto dosku pripevňujú pomocou tacker príchytiek. Oproti bežným príchytkám sú menšie a kratšie, pretože sa vďaka zosilnenej fólii nemusia tak hlboko zaboriť do polystyrénu, aby trubku udržali. Na fólii je zaznačený raster po 50mm pre vedenie podlahových rúrok v daných rozostupoch.

Spôsob a rýchlosť pokládky

Balík tacker dosky rozrolujeme po celej dĺžke miestnosti a jednoducho odrežeme z pásu to, čo potrebujeme, niekedy stačí odrezať iba fóliu, keďže zospodu je po niekoľkých centimetroch polystyrén narezaný. Dva pásy položené vedľa seba sú prekryté presahom vrchnej fólie, ten ešte pre istotu prelepíme lepiacou páskou. Dilatačný pás je už pred montážou položený po obvode celej miestnosti. Priesvitnú fóliu, ktorá vyčnieva z dilatačného pásu vytiahneme na systémovú dosku tacker tak, aby ju bolo možné zafixovať najkrajnejšou rúrkou.

Podlahové kúrenie Tacker - Dilatačný pás pre podlahové vykurovanie

Rozloženie tacker dosky je neporovnateľne rýchlejšie v porovnaní so systémovou doskou s výstupkami. Tú treba citlivo rezať a následne pomerne náročným spôsobom spájať v závislosti od tvaru miestnosti. Keďže tacker doska nemá žiadne výstupky, jednoducho sa spojí len lepiacou páskou, rozloží ju jeden pracovník ľahko a rýchlo. Horšie je to už pri samotnom kladení rúrok. Kým pri systémovej doske s výstupkami si na to vystačí jeden človek tak, že v rukách si ťahá a prikladá rúrky, nohou ich medzi výstupky zatláča, tak pri pripínaní rúrok na tacker dosku potrebujeme aspoň dvoch, aby jeden rúrku viedol a prikladal a druhý ju pripínal príchytkami. Na tacker príchytky má každý dodávateľ tohoto systému svoj nástroj, líšia sa podľa tvaru a dĺžky príchytiek. Pozrite si ukážku nastreľovania príchytiek. https://youtu.be/V7P_SllvTCk

Porovnanie tacker vs. doska s výstupkami

Vo všeobecnosti môžeme systém tacker a systém dosky s výstupkami porovnávať z pohľadu ceny, rýchlosti montáže, kvality a bezpečnosti.

Cena - samotná systémová doska tacker je oproti doske s výstupkami o cca polovicu lacnejšia. Reálnu nákupnú cenu dosiek tacker od značkových výrobcov Rehau, Gabotherm, Schütz, Herz a iných si môžete pozrieť tu: http://www.ozonius.sk/systemova-doska-tacker-pre-podlahove-kurenie/

Rýchlosť montáže - expresné rozloženie dosky, na prichytávanie rúrok sú však už potrební dvaja pracovníci. Celková montáž je však rýchlejšia.

Kvalita - absolútne totožná so systémovou doskou s výstupkami, keďže doska obsahuje identický polystyrén s rovnakými vlastnosťami

Bezpečnosť - Keďže rúrku nechránia žiadne výstupky, pri nanášaní poteru treba dbať na to, aby sa príchytky nevytrhli a aby nenastalo mechanické poškodenie trubky pre podlahové kúrenie. 

Tento web používá k poskytovaniu služieb a analýze návštěvnosti súbory cookie. Používáním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie